הדברת מזיקים ועשבים שוטים

הרחקת יונים

מבוא החשיבות של הרחקת יונים

דה-יוניזציה הוא תהליך המסיר יונים מהמים, החיוני למי שתייה, עיבוד מזון ושימושים תעשייתיים אחרים.

דה-יוניזציה הוא תהליך של סילוק יונים מהמים על ידי העברתם דרך שרפים לחילופי יונים או באמצעות קרום אוסמוזה הפוכה. תהליך זה יכול לשמש להרחקת יונים כגון נתרן, סידן, מגנזיום וכלוריד ממי השתייה. זה יכול לשמש גם להסרת יונים אלה יחד עם זיהומים אחרים כמו חנקות וארסן ממי ים לפני התפלתם.

סילוק יונים הוא תהליך של סילוק יונים מתמיסה. יונים הם חלקיקים טעונים חשמלית שנמצאים בדרך כלל במים. הם עלולים לגרום לבעיות בריאות רבות אם לא יוסר אותם ממי השתייה. מים מיוננים, הנקראים גם מים אלקליין, נוצרים על ידי הזרמת זרם חשמלי דרכם והוכחו כמציעים יתרונות בריאותיים רבים.

מי ברז יכולים להכיל מינרלים מזיקים כמו סידן ומגנזיום שיכולים לתרום לאבנים בכליות ולבעיות בריאותיות אחרות. מייננים מים פועלים על ידי הסרת מינרלים אלה, כמו גם כלור וזיהומים אחרים, כך שהמשתמש מקבל מי שתייה בריאים יותר עם טעם טבעי יותר.

הקדמה: מהי הרחקת יונים וכיצד היא פועלת בפועל?

הרחקת יונים היא תהליך של סילוק יונים מתמיסה והחלפתם ביונים אחרים. זה נעשה על מנת להסיר יונים לא רצויים ולשמור על ה-pH הרצוי.

יונים הם אטומים או מולקולות שאיבדו או צברו אלקטרונים אחד או יותר מה שהופך אותם למטען חיובי או שלילי. ניתן להסיר חלקיקים טעונים אלו בעזרת מחליף יונים, חומר שיש לו אתרים רבים בעלי מטען שלילי ומעט אתרים בעלי מטען חיובי.

התהליך מתחיל בהוספת התמיסה לטיפול, המכילה יונים, למחליף היונים. התמיסה הטעונה כעת יתחיל להיצמד לאחד האתרים השליליים במחליף היונים ובו בזמן למשוך את כל היונים הטעונים שלילי הנמצאים בו.

זה משאיר מאחוריו תמיסה ללא יונים, אבל עם רמת ה-pH הרצויה

הרחקת יונים היא תהליך בו מנוטרלים היונים באוויר. יינון האוויר נגרם מהפריקה החשמלית, שיוצרת הרבה יונים חיוביים ושליליים. יונים אלו עלולים לגרום לבעיות בריאותיות כגון כאבי ראש כרוניים, אלרגיות ואסטמה.

הרחקת יונים מתרחשת באמצעות תהליך הנקרא "חילופי יונים". בתהליך זה, היונים השליליים מוחלפים ביונים חיוביים יותר ולהיפך. זה נעשה עם מסנן מחליף יונים שיש עליו מטענים חיוביים ושליליים (חיובי בצד אחד, שלילי בצד השני).

מהן היתרונות הבריאותיים הכרוכים בשתיית מי ברז מיוננים?

מים מיוננים הם הטירוף האחרון בקרב אנשים מודעים לבריאות. זה נחשב כתרופה לכל מיני מחלות, מדלקת פרקים ועד סרטן. אבל איך זה עובד? מים מיוננים נוצרים על ידי סילוק היונים ממי הברז. תהליך זה מסיר כלור וכימיקלים אחרים מהמים, אשר מאמינים כי הם מזיקים לבריאות האדם.

הרחקת יונים פירושה גם שמים מיוננים יכולים לעזור בירידה במשקל. הסיבה לכך היא שהגוף שלנו זקוק לאלקטרוליטים כדי לתפקד כראוי, ושתיית מים מיוננים יכולה לספק להם את אותם אלקטרוליטים בצורה הרבה יותר בריאה משתייה רגילה או אכילת מזון מעובד או משקאות ממותקים.

הרחקת יונים גם מבטלת תופעות לוואי מסוימות של שתיית מי ברז כמו כאבי ראש וכאבי בטן.

מים מיוננים הם סוג של מים שהמולקולות שלהם התפצלו ליונים חיוביים ושליליים. היתרונות הבריאותיים של מי ברז מיוננים הם רבים, אך החשובים ביותר הם סילוק היונים והשיפור בהידרציה.

3 דרכים של מיינן מטהר את האוויר על ידי ביטול VOC וריחות

יוניזר מטהר את האוויר על ידי ביטול VOCs וריחות.

1. תגובות כימיות: מייננים משתמשים במשיכה אלקטרוסטטית כדי להסיר חלקיקים וכימיקלים מהאוויר על ידי טעינתם ליצירת יונים. לאחר מכן יונים אלה נמשכים למשטח מקורקע, כגון מסנן או רצפה, שם הם מנוטרלים.

2. תגובות פוטון: מייננים משתמשים באור UV כדי לפרק את ה-VOC לחומרים בלתי מזיקים שניתן לשטוף אותם במים או לשפשף אותם עם שואב אבק.

3. תגובות אלקטרונים: מייננים משתמשים בקרן אלקטרונים שנעה בכיוון ההפוך לזרימת האוויר כדי לפרק מולקולות גזים לחלקיקים קטנים מספיק כדי שייספגו על ידי חלקיקים אחרים באוויר, מה שיוצר אפקט נטרול על ריחות ו-VOC.

זיהום אוויר הוא אחת מבעיות הבריאות והסביבה הגדולות בעולם. זו בעיה רצינית במדינות רבות, אבל היא משפיעה על כולם. זיהום אוויר עלול לגרום לבעיות בריאות חמורות כמו אסטמה וברונכיטיס, מחלות לב, סרטן ואפילו מוות בטרם עת.

מייננים פועלים על ידי יינון מולקולות אוויר לחלקיקים טעונים (יונים חיוביים או שליליים). היונים החיוביים נצמדים למזהמים באוויר כמו אבק, עשן, נבגי עובש וקשקשים של חיות מחמד בעוד היונים השליליות מתחברים לריחות כמו עשן, ריחות בישול וריח חיות מחמד. לאחר מכן, החלקיקים נמשכים לצלחת אספן בתחתית המייננן, שם הם מנוטרלים.