מאמרים

הזרקות יופי

בעבר, ניתוחים פלסטיים היו הפתרון היחידי לשינויים פלסטיים, דבר שגרם לרבים לחשוב פעם נוספת אודות כדאיות הביצוע של ההליך הטיפולי. כיום, אין צורך להתלבט יותר מדי כיוון שישנם טיפולים אסתטיים פשוטים העושים את אותה העבודה בדיוק ללא הצורך בניתוח.

הזרקות אסתטיות נועדו למטרות אסתטיות שונות ומגוונות. לאילו מטרות ההזרקות נועדו? כיצד בוחרים רופא מטפל ואיך לנהוג לאחר ההזרקה- במאמר הבא.

כמה סוגים של טיפולים אסתטיים נפוצים:

אף

יש כאלה שהתברכו באף משורטט, בדיוק בגודל וברוחב המתאים. אך יש כאלה שלא, ובשבילם- הרפואה האסתטית באה לתת מענה.

מטרת הטיפול בהזרקות לאזור האף היא להוביל לשיפור במראה האף,  בין אם מדובר ממצב של אף עקום לאף ישר, אף גדול לאף קטן יותר או אף רחב לאחד צר יותר. אין ספק שלגנטיקה השפעה רבה בנושא, אך עם טיפול פשוט וקצר, ניתן לגבור על הכל ולהגיע אל אף החלומות.

שפתיים

גורמים שונים, תורשתיים וסביבתיים, עלולים ליצור מראה שפתיים דקות מאוד, שאינן סימטריות ועוד'. עיצוב שפתיים הולך והופך טיפול שכיח יותר ויותר ולא רק בקרב מפורסמים, כפי היה בעבר. הטיפול, על ידי הזרקת חומצה היאלורונית, מאפשר לשפתיים להראות בשרניות, משורטטות ומלאות יותר.

לסת

לקו הלסת תפקיד משמעותי במראה הפנים שלנו. ככל שגילינו מתקדם, כך קו זה הולך ונעשה מטושטש יותר, וזה מה שיוצר, בין היתר, את המראה המבוגר. באמצעות הזרקות, ניתן להחזיר את הדומיננטיות של קו הלסת, אף בגיל שאינו צעיר דיו.

כיצד בוחרים רופא מטפל?

אמנם פעולת ההזרקות נראית ונשמעת כפעולה פשוטה שאינה מצריכה יותר מדי ידע או הכשרה. אך חשוב לזכור שמחשבה זו אינה נכונה כלל וכלל, ויש חשיבות לבחירת מטפל מקצועי ומיומן בדיוק כמו בכל טיפול רפואי אחר.

על כן, בטרם תבחרו את הרופא המטפל חפשו המלצות אינטרנטיות ושאלו חברים או משפחה, כי אין חכם כבעל הניסיון.

לאחר שהחלטתם, וודאו שהרופא המטפל אכן מוסמך לכך והוא עבר התמחות בנושא. בנוסף, ולא פחות חשוב מכך, בדקו האם הרופא מחזיק בתעודת ביטוח שהרבה פעמים מעידה על ידע ומקצועיות, כד"ר אוליבר קרייגר, מומחה לרפואה אסתטית, המציג מומחיות, מיומנות וניסיון של 25 שנה.

כך תפעלו לאחר פעולת ההזרקה

  1. שטפו את הפנים במים וסבון והמנעו ממגע בפנים בידיים לא נקיות. 
  2. המנעו מפעילויות העלולות לגרום להזעה מוגברת, כבריכה או סאונה.
  3. הניחו ליוגה או לפילאטיס, מחשש לזיהום כתוצאה ממגע הפנים עם מזרון האימון.  

צילום:pixabay